- МОЇ ЗНАННЯ та прагнення присвячені ЗДОРОВ`Ю. Рішучість, наполегливість та майстерність в поєднанні з єдиною метою - використання ефективних та безпечних методів профілактики та лікування найпоширеніших захворювань ЛЮДИНИ, які базуються на доказовій медицині.

Профілактика нирокових захворювань

Найпоширенішою та фатальною для нирок помилкою є неправильне харчування. З віком люди змінюють свій стиль життя, уподобання, коло знайомих, змінюються вони і зовні. Але при цьому не змінюють свого раціону харчування, хоча, починаючи з 30 років, це потрібно робити. З роками людина затрачає значно менше енергії, крім того, у неї вже сформовані всі внутрішні органи, кістяк і м’язовий корсет, а отже вона вже не потребує великої кількості білків, тваринних жирів, калорій. Але за звичкою продовжує їх поглинати. Неправильно підібрані продукти спричиняють порушення обміну речовин і, як наслідок, утворення каменів у нирках. Розрізняють кілька видів каменів: оксалати, урати, фосфати. У лікуванні цих патологій дуже важливо дотримуватися дієти. Приміром, у разі оксалатових утворень не можна вживати капусти, особливо квашеної, у разі фосфатних — потрібно вилучити зі свого раціону будь-які молочні продукти, навіть кефір та м’який сир. Бо хоча кисломолочні продукти є корисними для кишечника, за цієї ниркової патології - протипоказані. А ось сироватку вживати не тільки можна, а й корисно — від 1 до 3 склянок на день. Білок з неї вилучений, а органічні кислоти залишилися. Вони нейтралізують надлишок солей в організмі, перешкоджаючи їх відкладенню в нирках. Шкідливими при наявності оксалатових конкрементів є й м’ясні продукти, квасоля, горох. За уратних відкладень допускається вживання всіх продуктів, але у помірних кількостях.
ДІЄТА ТА ФІТОТЕРАПІЯ ПРИ ЗМІШАНОМУ УРАТНО-ОКСАЛАТНОМУ КАМІННІ В НИРКАХ ТА КРИСТАЛУРІЇ.
Продукти
Рекомендовані
Виключені
М’ясо,
птиця,
риба
Нежирні - до 3 разів на тиждень, відварені. Після відварювання використовуються в різних стравах. У меню додають 150г вареного м’яса або 160-170г вареної риби.
Печінка, нирки, язик, мозок, м’ясо молодих тварин та птиці, ковбаси, копченості, соління, копчена та жирна риба, м’ясні та рибні консерви, ікра.
Молочні продукти
Кисломолочні продукти, сир та страви з нього, сметана.
Солоні сири.
Яйця
У будь-якій кулінарній обробці або у стравах - 1 яйце на тиждень.
Жири
Вершкові, коров’ячі топлені та рослинні.
Виключають яловичий, баранячий, кулінарні жири. Обмежують свинний жир.
Крупи
Будь-які страви у помірній кількості.
Горох, квасоля, боби.
Хліб та борошняні вироби
Пшеничний та житній хліб, особливо з борошна другого гатунку, різноманітні випечені вироби, можливо з висівками.
Обмежують вироби із листового та здобного тіста.
Овочі
У підвищеній кількості, сирі та в будь-якій кулінарній обробці.
При оксалатному камінні обмежують томати, крес-салат.
Вегетаріанські супи
Борщі, щі, овочеві, картопляні з використанням круп, холодні (окрошка,юшка з буряків), молочні, фруктові.
М’ясні, рибні, курячі, грибні супи, бульйони,суп із щавелю, ревеню, шпинату, бобових.
Холодні закуски
Салати із свіжих та квашених овочів, із фруктів, вінегрети, ікра овочева (кабачкова, баклажанна).
Солоні закуски, копченості, ікра.
Плоди, солодощі, фрукти, ягоди
У підвищеній кількості, свіжі та в будь-якій кулінарній обробці,сухофрукти, креми, киселі. При уратному камінні додаються цитрусові (лимон, апельсин).
При оксалатному камінні виключається шоколад.
Напої
Чорний чай, кава – неміцні, з молоком, будь-які фруктові та овочеві соки, зелений чай, узвари із сухофруктів.
Какао, міцна кава або чай.
Мінеральні води
Трускавецького та Збручанського родовища (Нафтуся, Трускавецька, Товтри, Сагановська, Збручанська), Лужанська, Поляна квасова, Боржомі, Санріс, Єсентукі 4, 17, води Залізновського родовища (Смирновська, Слав’янівська) – до 1,5% від маси тіла на день курсом до 2 тижнів, можна кожний квартал (2 рази на квартал).

МІНЕРАЛЬНІ ВОДИ — ПРИЧИНА УТВОРЕННЯ КАМЕНІВ.
Надмірне захоплення мінеральними водами — ще одна причина утворення каменів у нирках та сечовому міхурі. Ще у 1968 році на одній з медичних рад прозвучало розпорядження головного аптечного управління про те, щоб лікарі не призначали пацієнтам з лікувальною метою мінеральних пляшкованих вод. Бо, по-перше, через дві години після виходу зі скважини вона втрачає свої лікувальні властивості. По-друге, як вже випливає з назви «мінеральні», ці води мають підвищений вміст солей, які й відкладаються каменями у нирках. На жаль, багато хто має звичку пити мінеральну воду, як питну, завдаючи шкоди своєму організму.
КРЕМНІЄВУ ВОДУ МОЖНА ПИТИ НЕ ВСІМ.
Тепер поговорімо про те, що благотворно впливає на нирки.
Дуже важливою для здоров’я цього органа є вода, яку людина п’є та на якій готує їжу. Тому її потрібно очищати за допомогою фільтра. Ще краще користуватися бюветною водою, яка не містить хлору (ним дезінфікують водопровідну воду).
А ось збагачувати воду кремнієм, як це сьогодні модно робити, можна далеко не всім. Зокрема тим, хто має проблему з нирковосечокам’яною хворобою. Бо цей мінерал також сприяє утворенню каменів. Тому кремнієву воду можна вживати лише після консультації з лікарем.
КИСЛОТИ, ЯКІ ЗАПОБІГАЮТЬ НИРКОВИМ ЗАХВОРЮВАННЯМ.
Для профілактики і лікування захворювань нирок обов’язково потрібно вживати продукти, які містять органічні кислоти (овочі й фрукти), бо вони нейтралізують надлишок солей в організмі, запобігаючи їх відкладанню в нирках, суглобах, жовчному міхурі, хребті. Особливо корисними для нирок є гарбуз, морква, сливи, абрикоси. У разі запальних процесів помічними є виноград, вишні, черешні, яблука. Особливо помічною є шовковиця. Цю ягоду потрібно вживати за різних захворювань нирок у сирому, сушеному чи замороженому вигляді, готувати з неї відвари.
Пізньої осені та взимку на базарі з’являється ягода, яка може замінити багато ліків у боротьбі з нирковими недугами — це журавлина (рос. клюква). Вона має потужні антибактерицидні та протизапальні властивості. До того ж, завдяки значному вмісту кислот, зменшує прояви нирковосечокам’яної хвороби. Журавлина дуже довго зберігається, тому нею можна запастися на весь рік. І вживати щодня у вигляді соку, відвару, морсу тощо. Позитивні результати не забаряться.
ФІТОТЕРАПІЯ — НАЙЕФЕКТИВНІШИЙ І НАЙОЩАДНІШИЙ МЕТОД ЛІКУВАННЯ.
Вищевказані поради дуже важливі у збереженні здоров’я нирок та сприянні лікувального процесу. Але, щоб досягнути повного одужання, потрібно звернутися до лікаря. На сьогоднішній день є різні методи лікування урологічних хвороб. Зокрема, медикаментозний, хірургічний, дроблення каменів за допомогою спеціальних апаратів, а також фіто- та психотерапевтичні. Хворий має обрати собі той, якому довіряє. Але він має бути обізнаним щодо можливостей кожного. Зокрема, фармацевтичні препарати мають шкідливу побічну дію, після операційного втручання на нирці можуть залишитися рубці, які перешкоджатимуть виконанню їх функцій, після дроблення каменів нирка може атрофуватися, зменшитися в розмірах. Що ж стосується лікарських трав, то цей метод дає змогу не лише вивести пісок та камені з нирок і сечового міхура, а й назавжди позбутися цієї хвороби. Але за однієї умови — лікування лікарськими травами має проводити висококваліфікований фахівець. Бо, залежно від природи каменів, потрібно застосовувати різні трави. Крім того, необхідно враховувати й супутні захворювання пацієнта, а також діяти на причину, що вплинула на виникнення захворювання.

Немає коментарів:

Дописати коментар